Projekt v Troji začal v roce 2020 a s ročním přerušením skončil v květnu 2024.
Zadání bylo zrekonstruovat celý byt, kromě pracovny a dětského pokoje.
Z finančních i pragmatických důvodů zůstala dřevěná dubová podlaha, na kterou jsme navázali odstín budoucích dřevin a lamina.
Největší dispoziční změnou prošla malá koupelna u vstupu, kterou jsme rozšířili o pračku a sušičku a vytvořili z původní "toalety se sprchou" koupelnu se sprchou a normálním umyvadlem.
V dětském pokoji a v ložnici jsme upravili pozici dveří, díky čemuž se do obou pokojů vešla klasická 60cm skříň, což předtím nebylo možné.
Velkou dispoziční změnou prošla i kuchyň, kterou jsme oproti původnímu stavu maximalizovali v ploše, kde s ní šlo pracovat. Odstranili jsme ostrůvek, který klienti nepotřebovali a do jejího centra jsme umístili oválný jídelní stůl se židlemi.
V chodbě jsme zbourali zbytečné příčky, díky čemuž jsme mohli prostor celé chodby využít na maximum pro úložné prostory.
Klientům se od začátku líbila kombinace šedá v kontrastu se dřevem. My ji doplnili bílou a černými kontrasty.
Byt v Troji prošel velkou estetickou změnou. Celý se prosvětlil, má jednotný koncept a opticky víc dýchá.
Všechen nábytek i sprchové zástěny jsou vyrobené na míru. Profilované desky jsou lakované, ostatní skříně jsou v laminu.
Pracovní deska v kuchyni je z Corianu a určité plochy v koupelně jsou kvůli odolnosti z kompaktu.
Dveře jsou také z laku, bezfalcové, s černými magnetickými zámky a detaily.
V bytě jsou 2 druhy stěrek. Hladká zalakovaná nám velmi pomohla s řešením obvodové zdi v kuchyni a doplnila tak barevně čisté linie kuchyně.
Hodně tu pomohlo i lépe řešené zastínění oproti původnímu stavu. Vždy to každý interiér zútulní a opticky určitým způsobem zkompaktní.
Perfektně nám do bytu sedla tehdejší čerstvá kolekce jídelního stolu P. O. V. od firmy Ton. Tvoří krásnou dominantu celé centrální části kuchyně a spolu se židlemi Again vznikl krásný pohled na celý prostor.
Více fotek a hlavně videí k Troji najdete na našem instagramu.